Švýcarsko, Itálie - kola


ITÁLIE, ŠVÝCARSKO – CYKLISTIKA – KVĚTEN 2023


Tradiční jarní cyklozájezd pro členy Klubu vodních turistů Praha, jejich přátele a v případě volných míst i pro ostatní zájemce zamíří letos do atraktivní části italské Lombardie a také do švýcarského kantonu Graubinden. Hlavním cílem jsou dvě krásné etapy podél řeky Addy protekající malebným údolím Valtelina. Nenáročná cyklistika začne mezi alpskými velikány a skončí na břehu alpského jezera Como. Švýcarské etapy budou také zajímavé. První den to bude jízda podél unikátní Berninské železnice a poslední den pak etapa v horské oblasti kolem Sv.Mořice. Účastníci stráví čtyři dny v úžasné přírodě jedné z nejkrásnějších částí Alp. 


Termín: Čtvrtek 4. květen až pondělí 8. květen 2023. 


Odjezd: Ve čtvrtek 4. května večer ve 21:00hod. (sraz ve 20:15hod.) z Ledče n.Sáz, ČSAD. Nástup na jiných místech po dohodě možný. 


Program: 

ČT-Odjezd na hraniční přechod Rozvadov, zastávka na občerstvení na pumpě. 


PÁ-Noční jízda přes Německo a Rakousko do Švýcarska. Ranní příjezd divokým údolím Innu do Horního Engadinu. Krátká procházka po mondénní Pontresině. Výjezd autobusem na Berninapass, kde nasednou cyklisti na své stroje a následovat bude atraktivní vyhlídkový sjezd podél unikátní horské železnice do italského Tirana. Obdivovat tady lze nejen červené vlaky Berninaexpresu, úžasné viadukty a další technické zajímavosti, ale i okolní majestátní alpské vrcholy. Večerní příjezd do Apriky na ubytování. 


SO-Ranní odjezd busem do lyžařského střediska Santa Caterina, odkud se pojede celý den po cyklostezce podél řeky Addy malebným údolím Valtelina. Povinností bude zastávka v populárním lyžařském a turistickém centru Bormio, ležícím v národním parku Stelvio. Cílem etapy po podvečerním projetí Tirana bude obec Tresenda, odkud už se pojede autobusem do Apriky. 


NE-Start etapy v Tresendě. Pokračování opět po cyklostezce podél Addy s pohledy na Alpy Orobie přes Sondrio k alpskému jezeru Como. Podvečerní vykoupání a návrat busem do hotelu. 


PO-Ranní rychlý autobusový přesun do Švýcarska. Poslední etapa začne na Malojapassu a povede po stezce kolem engadinských jezer do světoznámého alpského střediska St.Moritz. Na obdiv tu zajisté bude nejen luxusní město na břehu jezera, ale zejména okolní vrcholy Corvatsch, Piz Nair a Corviglia. Cíl etapy bude na parkovišti u řeky Inn u městečka Zuoz. Podvečerní odjezd domů. 


ÚT-Příjezd domů v časných ranních hodinách. 


Doprava: Luxusním autobusem MAN-BEULAS s klimatizací a WC. Přívěs s úchyty na kola.

 

Ubytování: 3x v lyžařském středisku Aprica v Hotelu Bozzi°°°. Dvou i třílůžkové pokoje se sprchou a WC. 


Stravování: 3x polopenze v hotelu (večeře+snídaně). 


Cena zájezdu: Kč 7 400,- zahrnuje dopravu autobusem, ubytování s polopenzí, pronájem přívěsu na kola a pojištění léčebných výloh a odpovědnosti za škodu. 


Přihlášky: Mailem nebo telefonicky, co nejdříve, aby bylo jasné, jestli bude o účast na zájezdu potřebný zájem. V přihlášce je nutno uvést případné elektrokolo, kapacita cyklovleku pro tyto kola je max. 60%!!! 

Zájezd je třeba zaplatit v termínu od 1. do 15. dubna 2023 na účet u KB č.35-8078820267/0100!!!Jan Totter – CESTOVNÍ KANCELÁŘ Ke Stínadlům 557, 584 01 Ledeč nad Sázavou Tel: 725 442 447, E-mail: jan.totter@seznam.cz 

IČ: 74291602, DIČ: CZ521214031, pojištění u ČPP č. 0200700227