ITÁLIE, ŠVÝCARSKO – CYKLISTIKA


ITÁLIE, ŠVÝCARSKO – CYKLISTIKA – KVĚTEN 2023 – KVT PAN CÍSLER  


Tradiční jarní cyklozájezd pro členy Klubu vodních turistů Praha, jejich přátele a v případě volných míst i pro ostatní zájemce zamíří letos do atraktivní části italské Lombardie a také do švýcarského kantonu Graubinden. Hlavním cílem jsou dvě krásné etapy podél řeky Addy protekající malebným údolím Valtelina. Nenáročná cyklistika začne mezi alpskými velikány a skončí na břehu alpského jezera Como. 


Termín: Středa 9. června až neděle 13. června 2021. 


Odjezd: Ve středu 9. června večer ve 22hod. (sraz ve 21:15hod.) z Prahy 4, ulice Modřanské č.53 (loděnice KVT vedle žlutých lázní). 


Program: ST-Odjezd na hraniční přechod Dolní Dvořiště, zastávka na občerstvení na pumpě v Kaplici. 


ČT-Noční jízda přes Rakousko do Itálie. Ranní příjezd nádherným údolím Val Gardena na Passo Sella, kde nasednou cyklisti na své stroje a následovat bude atraktivní vyhlídkový sjezd do Canazei po málo frekventované silnici se spoustou zákrut. Dále se pojede již výhradně po cyklostezce podél Avisia údolími Fassa a Fiemme přes Moenu a Predazzo do Molliny di Fiemme. 60km. Busem na ubytování do Levica, ubytování, bazén, večeře. 

PÁ-Ranní odjezd busem do světoznámého lyžařského a turistického střediska Madonna di Campiglio, odkud se pojede po cyklostezce Sarca přes Pinzollo, Sarché a Arco do Rivy. Po vykoupání na Gardě návrat do hotelu. 

SO-Start etapy v lyžařském centru Panarotta 2000, které se nachází přímo nad Levicem v horském masívu Lagorai. Nejprve sjezd vyhlídkovou silnicí přes Vetriolo Terme do Levica. Po vykoupání v jezeře Lago Levico se pojede cyklostezka Brenta údolím přes Borgo Valsugana do starobylého městečka Valstagna. Návrat busem do hotelu. 

NE-Dopolední cyklistika v malebném horském údolí Valle di Moccheni s krásnými vesničkami a původním německým obyvatelstvem. Odpoledne na cyklostezce kolem jezera Lago Caldonazzo s koupáním na zdejší krásné pláži. Cíl etapy v Levicu. Podvečerní odjezd do ČR. 

PO- Příjezd domů v časných ranních hodinách. Doprava: Luxusním autobusem BEULAS s klimatizací a WC. Přívěs s úchyty na kola – nový typ. 


Ubytování: 3x v lázeňském městě Levico Terme v Hotelu Villa Flora°°°. Dvou i třílůžkové pokoje se sprchou a WC. V Levicu je k dispozici venkovní bazén. Stravování: 3x polopenze v hotelu (večeře+snídaně). 


Cena zájezdu: Kč 6 400,- zahrnuje dopravu autobusem, ubytování s polopenzí, pronájem přívěsu na kola a pojištění léčebných výloh a odpovědnosti za škodu. 


Přihlášky: Mailem nebo telefonicky u Jiřího Císlera-tel. 776 002 712-co nejdříve, aby bylo jasné, jestli bude s ohledem na případné restrikce o účast na tomto zájezdu potřebný zájem. Itálie se v květnu otevírá turistům, zatím se předpokládá nutnost antigenního testu (v akreditovaném odběrném místě-nikoliv samotestování) nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 nebo potvrzení o očkování . 

Návrat do ČR bude již v tomto období snad bez restrikcí. Zájezd je třeba zaplatit až po 2. červnu, bude-li jisté, že se pojede! Účet u KB č. 8078820267/0100!!!Jan Totter – CESTOVNÍ KANCELÁŘ Ke Stínadlům 557, 584 01 Ledeč nad Sázavou Tel: 725 442 447, E-mail: jan.totter@seznam.cz 

IČ: 74291602, DIČ: CZ521214031, pojištění u ČPP č. 0200700227